Datum
- 1torsdag 3 september15:00
- 2torsdag 10 september15:00
- 3torsdag 17 september15:00
- 4torsdag 24 september15:00
- 5torsdag 1 oktober15:00
- 6torsdag 8 oktober15:00
- 7torsdag 15 oktober15:00
- 8torsdag 22 oktober15:00
- 9torsdag 29 oktober15:00
- 10torsdag 5 november15:00
Varaktighet: 60 minuter/tillfälle
Om HYROX Boot Camp
HYROX Boot Camp – utmanande och motiverande träning som kombinerar löpning och funktionella övningar. Träna varje vecka med PT och en mindre grupp för att stärka både styrka och uthållighet, oavsett tidigare erfarenhet.
Beskrivning
Ska du tävla i HYROX, eller vill du bara lyfta din kondition, styrka och uthållighet till nästa nivå? Då är det här för dig! Under 10 veckor kör vi teknik och roliga Hyrox-inspirerade pass. Du får personlig coachning, noggrann teknikträning och ett strukturerat upplägg som garanterat bygger både muskler, flås och pannben vecka för vecka💪🔥.
Vi gör detta som ett team. Tillsammans svettas vi, utmanar oss själva och har fantastiskt roligt på vägen! Oavsett din nuvarande form är du välkommen. Är du redo att satsa?

Med rätt teknik når vi snabba bra resultat utan skador. Med mig får du lära dig hur din kropp fungerar, vad du behöver göra för att nå dina mål och hur du ska lyckas med det. Jag har erfarenhet av trasiga diskar, nervinklämningar och rehab efter ryggoperation pga bilolycka, axelskador, frozen shoulder, diastas och rehab efter diastasoperation. Ingenting är omöjligt.
Kontakta instruktören om du har några frågor.
E-mail
Andra Boot Camps på SATS Stockholm City
Inte helt övertygad? Här är några andra boot camps som kanske passar din stil bättre.