Bli medlem nu
Hitta gym
Medlemskap
  • Gruppträning
    Boka gruppträning
    Gruppträning
    Boot Camps
  • Online
    SATS Online
    Övningar
  • Annat
    Personlig tränare
    Padel
    Squash
  • Fysioterapi
    MiniSATS
    SATS app
    Bastu
  • Träning
    Styrketräning
    Motivation och mental träning
    Träning och menscykeln
    Gravidträning och hälsa
    Yoga och flexibilitet
    Konditionsträning
    Gå ner i vikt
    Bli vältränad
    Hemmaträning
    Kom igång
    Sjukgymnastik
  • Mat och hälsa
    Kost och näring
    Recept
  • Företagshälsovård
    Smarta arbetsgivare
    Glad personal
  • Våra medlemmar
    PT-stories
    Intervjuer
    Historier
Kundservice
Logga in
Bli medlem nuLogga in

Jag har alltid med mig träningen i väskan

Tina Sund njuter av utmanande träning som höjer pulsen. Med Online Training kan hon hinna med att träna även under stressiga perioder.

SATS
SATS

Pass

Träning

Hemma hos Tina rungar rytmisk musik och uppmuntrande rop från en instruktör. Hon springer, hoppar och kämpar med blicken mot laptopen som står på armstödet på soffan. I bakgrunden springer familjens femåriga son omkring med sin Spidermanleksak som då och då går till anfall mitt i vardagsrummet, som fungerar som träningssal.

Tina har varit medlem på SATS i flera år. Hon tränar på gymmet, går på gruppträningspass och nu tränar hon också Online Training.

- Som arbetande förälder som dessutom är mitt i ett husbygge är det vissa dagar lättare att få tid till träning hemma, säger Tina.


Med Online Training är det enkelt att ta med sig träningen


Hon har tränat på resor och i sommarstugan – hon har alltid med sig träningen i väskan och kan träna var som helst där det finns en internetuppkoppling.

Vännerna brukar skämtsamt säga att Tina har träning kvar att göra, medan de korkar upp flaskor med bubbel och grillar korv.

Träna online

Vi erbjuder över 80 effektiva träningspass för dig att välja bland. Träna när och var du vill!
Till passen

I Online Training finns det 30-minutersprogram för att träna både styrka, rörlighet och uthållighet. Tinas favoriter är Crosstraining och andra träningsprogram med ett snabbt tempo som höjer pulsen. Genom Online Training har hon även provat på nya träningsformer.

- Jag har aldrig gått på dansklasser, eftersom jag har så pass begränsad tid för träning måste jag välja väl. Men nu har jag provat på dans hemma och upptäckt att särskilt street dance är superkul, säger Tina. I höst kanske vi även får se henne på dansklasserna på träningscentret.

Tina tränar mycket och det gör hon för att må bra och få energi.

- Om jag har problem så känns problemen så mycket mindre efter att jag har tränat.

SATS

  • Det här är SATS
  • Friskvård för företag
  • Jobba på SATS
  • Press
  • Om SATS Rewards
  • Investor Relations
  • WhistleBlower
  • Gym

Tjänster

  • Boka gruppträning
  • Gruppträning
  • Personlig tränare
  • Boot Camps
  • Övningar
  • Squash

Inspiration

  • Träning
  • Mat och hälsa
  • Företagshälsovård
  • Våra medlemmar

Hjälp

  • Personuppgiftspolicy
  • Kontakta kundservice
  • Logga in
  • Villkor och regler
Copyright © SATS 2014 - 2023 • Så här hanterar vi cookies och personuppgifter.